KADRA


KARINA SŁABOŃ - Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Ukończyła medycynę na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej oraz specjalizację z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Krakowie. Zajmuje się leczeniem i diagnozą zaburzeń natury psychicznej występujących w wieku rozwojowym, takich jak: zaburzenia lękowe, zachowania i emocji, zespół nadpobudliwości psychoruchowej, upośledzenie umysłowe, całościowe zaburzenia rozwojowe, zaburzenia nastroju, zaburzenia psychotyczne i wiele innych. Prywatnie mama dwójki dzieci, pasjonatka podróży....

EDYTA KOCOT - psycholog
Absolwentka Kierunku Psychologia Uniwersytetu Śląskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania w Służbie Zdrowia i studiów Kompetencji Pedagogicznych. Od 2009 r. aktywnie uczestniczy w realizacji szeregu przedsięwzięć na rzecz opieki społecznej współpracując z Ośrodkami Pomocy Społecznej, będąc członkiem Zespołów Interdyscyplinarnych i prowadząc Punkty Konsultacyjne. Na stałe związana z Powiatowym Domem Pomocy Społecznej. Zaangażowana w rozwój diagnostyki i terapii dzieci i młodzieży. Tworzyła Dzienny Oddział Psychiatryczny i Poradnię Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, oraz placówki rehabilitacyjne zajmujące się wspieraniem rozwoju psychoruchowego. Aktywnie działająca terapeutka grup oddziałowych oraz diagnosta terapii indywidualnych. Współzałożycielka Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych KREACJA. Prowadzi działalność psychoedukacyjną, szkoleniową w projektach rozwojowych adresowanych do organizacji pozarządowych i innych instytucji pożytku publicznego. Jej pasją są ludzie i ich problemy, uwielbia polską muzykę rockową i Festiwal w Jarocinie....

MAŁGORZATA LISZKA - muzykoterapeuta, naturoterapeuta 

Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej II st w Krakowie w klasie fletu, wychowania muzycznego na Uniwersytecie Śląskim, muzykoterapii na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Certyfikowany masażysta dźwiękiem metodą Petera Hessa. Dyplomowany naturoterapeuta. Ukończyła wiele kursów i warsztatów z zakresu terapii ruchem, jest instruktorem ceramiki artystycznej. Uczy śpiewu, rytmiki, realizuje różnorodne projekty artystyczne i edukacyjne. Jest pomysłodawcą i współorganizatorem Ogólnopolskiego Integracyjnego Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”. Jako terapeuta prowadzi 40 osobową orkiestrę, w której muzykuje z osobami niepełnosprawnymi, prowadzi zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, warsztaty dla nauczycieli, terapeutów i studentów. Pracuje także z osobami chorymi psychicznie. Pasjonują ją podróże dające niegasnącą inspirację do pracy, twórczych zmian i poznania siebie. Pracowała jako wolontariusz w Nepalu, poznała bezkresy Syberii, Kaukazu, marzy o Afryce i Ameryce Południowej. Uwielbia archaiczne i etniczne brzmienia, dlatego z każdej podróży przywozi instrumenty, które służą do animacji i terapii. Fascynuje ją wpływ dźwięku na ciało i umysł człowieka. Wydała płytę z muzyką  harmonizującą. Świat dźwięków i ruch to dla niej zaczarowana historia, która nigdy się nie kończy…

KATARZYNA PSTRUCHA
 - logopeda i neurologopeda 
Ukończyła Filologię Polską na Akademii Pedagogicznej  im. Komisji Edukacji w Krakowie, jest absolwentką podyplomowych studiów w zakresie Logopedii na tejże uczelni. Swoją wiedzę poszerzała na Uniwersytecie Jagiellońskim studiując  Poradnictwo i Pomoc Psychologiczną (studia podyplomowe),  a także  Psychologię w Handlu i Biznesie ( studia podyplomowe)  w Wyższej Szkole  Zarządzania i Bankowości w Krakowie, ukończyła również studia podyplomowe Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Marketingu w Chrzanowie, a także  kurs kwalifikacyjny z zakresu Organizacji i Zarządzania Oświatą. Od 2003 roku związana z zawodem nauczyciela polonisty, jest również egzaminatorem maturalnym, jednocześnie pracuje jako  logopeda( pracowała w przedszkolu, szkole podstawowej,a także w domu opieki społecznej). Obecnie kończy kolejne studia z neurologopedii w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W centrum swoich zainteresowań stawia człowieka, prywatnie mama 6-letniej Ani i 2-letniego Wiktora.

URSZULA ŻMUDZIŃSKA - fizjoterapeuta, terapeuta zajęciowy
Ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie obecnie realizuje studia doktoranckie i studia na kierunku terapia zajęciowa. Posiada liczne kursy z zakresu masażu leczniczego i kosmetycznego. Pracuje z dziećmi w wieku rozwojowym, prowadziła zajęcia z dziećmi niewidomymi, posiada kurs języka migowego. Spełnia się jako dydaktyk poprzez nauczanie w zawodzie technik masażysta oraz przeprowadzenie wykładów na konferencjach i sympozjach międzynarodowych. Doświadczenie nabywała w Uniwersyteckim Szpitalu w Prokocimiu oraz w Wojewódzkim Ośrodku Rehabilitacyjnym w Krakowie. Jej pasją jest szeroko rozumiany ruch oraz wpływ i oddziaływanie ćwiczeń fizycznych na ciało i jakość życia człowieka.

                         
JOLANTA RADECKA – Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych KREACJA
Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie w Organizacji Pomocy Społecznej, Zarządzanie Funduszami Europejskimi, genderowych studiów podyplomowych Społeczno-Kulturowa Tożsamość Płci na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także Menedżer Ekonomii Społecznej. Posiada 19 letnie doświadczenie w pomocy społecznej, obecnie Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Babicach. Od 2009 roku uczestniczy w realizacji projektów systemowych pomocy społecznej. Jest członkiem Rady Regionalnej Platformy Współpracy działającej przy Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Krakowie na rzecz współpracy środowiska pomocy i integracji społecznej w wypracowaniu efektywnych metod i narzędzi przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu w województwie małopolskim, a także członkiem Regionalnej Komisji Egzaminacyjnej do spraw stopni specjalizacji zawodowej pracowników socjalnych województwa małopolskiego. Ekspertka MRR w obszarze administracja publiczna (umacnianie społeczeństwa obywatelskiego, w tym wsparcie organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych i gospodarczych). Koordynatorka projektów z obszaru pomocy społecznej i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Aktywnie poszukuje nowych form wsparcia i innowacyjnych metod pracy socjalnej, interdyscyplinarnych sposobów rozwiązywania problemów społecznych.


1 komentarz: